Bursa’nın ulusal kozmetik markası İlkom, sektöründe bir ilki gerçekleştirerek 20. yılını ISO9001: 2008 kalite belgesi ile taçlandırdı. Etkin bir kalite sistemi anlayışı ile üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiklerine dikkat çeken İlkom Yönetim Kurulu Başkanı İlker Duran, “İlkom olarak 20. yılımızda sektörümüzde bir ilki gerçekleştirerek ISO9001: 2008 Belgesi’ni almanın haklı gururunu yaşıyoruz”  dedi.

Bursa’da 1991 yılında kolonya ile başladıkları üretim serüveninde bugün kişisel temizlik ve hijyen sektöründe yüze yakın ürün çeşidine sahip olan İlkom, 20’nci yılında sektöründe bir ilki gerçekleştirerek kalitesini uluslararası geçerliliği olan ISO9001: 2008 belgesi ile taçlandırdı. Standart  merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde yer alan ve 90’dan fazla ülkenin üye olduğu Uluslararası Standardizasyon Örgütü  (International Organization of standardization–IOS) tarafından geliştirilen ISO9001: 2008 belgesini almayı hak eden İlkom, kalitesini uluslararası arenaya tescillemiş oldu.  Müşteri memnuniyetini ilke edinerek yaptıkları AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarıyla her yıl ürün kalitesini ve çeşidini arttırdıklarına dikkat çeken İlkom Yönetim Kurulu Başkanı İlker Duran, “Kaliteye verdiğimiz önem doğrultusunda çalışanlarımızda sağladığımız kalite bilinci ile bugün pazar faaliyetlerimizde farklılık yaratık. 
Bu anlayış sayesinde müşterilerimizin memnuniyet ve sadakati ile 20’nci yılımızı Bursa’da sektörümüzde bir ilki gerçekleştirerek ISO9001: 2008 Belgesi ile taçlandırdık” diye konuştu. 

İLKOM’UN HEDEFİ ULUSLARARASI ARENADA SAHNE ALMAK

İlkom’un kişisel temizlik ve hijyen sektöründe Türkiye’nin önemli aktörlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğinin altını çizen İlker Duran, hedeflerinin kişisel temizlik ve hijyen sektörünün her geçen gün büyüdüğü dünya pazarında yer almak olduğunu söyledi. Uluslararası arenada boy gösterebilmenin en önemli anahtarının kalite ve standardizasyon olduğuna işaret eden İlker Duran, sözlerini şöyle tamamladı: “İlkom ailesi olarak bizler sektörde yeniliklerin sıkı takipçisi olup AR-GE ve ÜR-GE faaliyetlerine gerekli hassasiyeti göstererek kalitemizi ve ürün gamımızı her geçen gün daha da geliştireceğiz.”